таг: Високиот

Борел: Тешко е да се одржи однос на доверба со Кина...

0
Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, изјави дека на Брисел ќе му биде тешко да...

ООН: Околу 8500 цивили загинале во руската инвазија во Украина

0
Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на ОН (ОХЦХР) денеска објави дека...

Борел: Има договор за имплементација на европскиот план

0
Високиот комесар на ЕУ за надворешна политика Жозеп Борел вечерва соопшти премиерот на...

Жозеп Борел денеска и утре во посета на Албанија

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и...

УНХЦР „длабоко загрижен“ за предлог-законот за азил во Велика Британија

0
Високиот комесаријат на ОН за бегалци (УНХЦР) објави дека е „длабоко загрижен“ поради...

Курти му потврди на Шоле дека го прифаќа европскиот план за...

0
Косовскиот премиер Албин Курти синоќа во телефонски разговор со високиот советник на Стејт...

Комесарот на ОН за бегалци предвидува нов бран раселени лица од...

0
Високиот комесар на ОН за бегалци Филипо Гранди предупреди дека со навлегувањето на...

Борел: ЕУ е целосно енергетски независна од Русија

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел, во интервју објавено денеска...

Борел: Санкциите се успешни во отежнувањето на Русија да ја финансира...

0
Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел денеска...

Борел: Полицијата на ЕУЛЕКС во Косово доби засилување

0
Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на Европската унија Жозеп Борел соопшти дека полицијата...