таг: Вирџинија

Американка по две години во кома, се разбудила посочувајќи го брат...

0
Жена од Западна Вирџинија се разбудила од двегодишна кома откако била брутално нападната и го...

Џони Деп започнува нов живот, додека Амбер не знае кај се...

0
Судот во Вирџинија ја објави официјалната пресуда за случајот со Џони Деп и Амбер Херд, а пресудата беше донесена во корист на легендарниот...

Голем пораз на Демократите во Вирџинија

0
Републиканецот Глен Јангкин е избран за нов гувернер на Вирџинија, победувајќи го поранешниот гувернер од...