fbpx
4 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: вирусолог

Главниот германски вирусолог предупредува: Влошување на епидемиолошката состојба на пролет

0
Главниот германски вирусолог Кристијан Дростен очекува дека светот, во однос на пандемијата, нема да се врати во „нормалноста“ долго време и рече дека...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави