таг: Вилијамсон

Владата на Риши Сунак по две недели остана без првиот министер

0
Министерот во Владата на Велика Британија, Гавин Вилијамсон објави дека поднесува оставка од...

Зајон Вилијамсон го пропушта стартот на новата сезона во НБА

0
Кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс, Зајон Вилијамсон ќе го пропушти почетокот на новата сезона во НБА лигата поради повреда на стапалото по што...