fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Викиликс

Асанж нема да биде екстрадиран во САД

0
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж (49) нема да биде екстрадиран во САД под обвинение дека бил шпион, изјави денеска британската судијка Ванеса Бараитсер,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави