fbpx

таг: викенд

МЕКИЦИ СО ЈОГУРТ: Спремни за само 15 минути, а помеки и...

0
Викенд појадок што ќе го израдува целото семејство. Тиганици, крофни или мекици се колачи направени од тесто кои се прават на лесен и...

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига...

0
Мадридските фудбалски тимови на Реал и Атлетико од Мадрид овој викенд нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од редовното деветото...

„Моите родители боси ја преминаа Сахара за да стигнат до Шпанија“

0
Фудбалерот на Атлетик Билбао, Инаки Вилијамс минатиот викенд запиша неверојатен рекорд во Ла Лига. На дуелот против Алавес постана првиот играч кој настапил...

Во Врање викендов се вакцинирале повеќе Македонци отколку Срби

0
Изминатиот викенд над 200 Македонци се вакцинирале со прва или втора доза во Врање, Србија, што е драстично повеќе од српските државјани кои...

Викендов во Маврово ќе се одржи Европски Куп во параглајдерство

0
Овој викенд, 26 и 27 Јуни, во Маврово ќе се одржи Европски Куп во Параглајдерство. Ќе се полетува од ски центарот во Маврово,...

Убил шест лица, вклучително и неговата девојка Сандра, затоа што не...

0
Маж кој минатиот викенд ја уби својата девојка и уште пет лица на роденденска забава во американската држава Колорадо, а потоа изврши самоубиство,...

Викенд хороскоп: Авантури, страст, емоции, што ве очекува вас викендов?

0
ОВЕНВи претстои успешен и среќен викенд. Сè оди според планот и задоволни сте со тоа како се одвиваат нештата. На финансиски план, потребно...