fbpx

таг: веќе

Објавена мапа со места каде има виолетови медузи – зошто се...

0
Виолетовите медузи веќе се појавија на многу плажи во Грција. Се сметаат за многу опасен вид, односно еден од најопасните видови...

Јапонка 17 години си ја пушта косата, стигнала до должина од...

0
Јапонката Рин Камбе веќе 17 години ја пушта својата коса и сега таа е толку долга што на жената ѝ требаат два часа...

Принцот Вилијам настојува принцот Ендрју да биде трајно и целосно отстранет...

0
Принцот Вилијам настојува неговиот веќе јавно отфрлен чичко, војводата од Јорк, принцот Ендрју да биде трајно и целосно отстранет од кралскиот живот и...

Како изгледаат потопени милиони: Во поплавена гаража засекогаш уништени десетина луксузни...

0
Сезоната на урагани веќе започна оваа година на Флорида, а јужниот дел на оваа американска држава е погоден од обилни дождови. Во...

Британскиот адмирал: Путин ја загуби војната со Украина

0
Британскиот адмирал Сир Тони Радакин изјави дека Русија веќе ја загубил војната. Advertisements Според него, Владимир...

Хронично болните пациенти ќе добијат правна поддршка за да обезбедат редовна...

0
Да нема прекин на веќе препишана терапија, замена на лек, или пак листи на чекање за пациенти кои боледуваат од хронични болести и...

Влегуваме во фаза на соживот со коронавирусот

0
Веќе влегуваме во фаза на соживот со вирусот, истакна министерот за здравство на Грција Танос Плеврис на денешната прес конференција за ситуацијата со...

Јапонците создадоа робот кој може да излупи банана

0
Роботите веќе го заслужија своето место во јапонските фабрики со извршување на едноставни задачи или доставување храна до посетителите на рестораните, а истражувачите...

Димитриевски: Овој меч го посакуваме цел живот, ќе се бориме да...

0
Македонските фудбалери веќе покажаа дека во спортот не постојат невозможни работи и дојдоа на само еден натпревар до остварување на сонот од детството....

Што значи воената неутралност за Украина

0
Веќе постои нацрт-договор за примирје меѓу Москва и Киев сочинет од 15 точки, објави Фајненшел тајмс, повикувајќи се на извори во...