таг: веќе

Есенска нега на лицето: Како да ја заштитите кожата и да...

0
Веќе е познато дека временските услови имаат влијание врз кожата, па затоа е неопходно вашата нега да ја прилагодите на сезоната, влажноста и...

САД почна со испорака на оружје и муниција за Израел

0
САД веќе започнаа со испорака на потребната муниција и воена опрема за Израел, објавија вчера од Белата куќа и се додава...

(ВИДЕО) Батерија којашто се полни со човечки солзи

0
Контактните леќи веќе долго време се користат за корекција на видот. Со технолошкиот...

Лоши вести за љубителите на патувања: Нискобуџетна авиокомпанија го намалува бројот...

0
реклама Во јули, компанијата веќе ја намали проценката за бројот на патници оваа година од 185...

ВИДЕО: Летно разладување – лабрадор нурка во Охридското езеро

0
реклама Топлотниот бран веќе ја зафати Македонија, а живата на термометарот го надминува 36...

Мароканецот Јасин Бону, нов голман на „кралскиот клуб“?!

0
Реал Мадрид веќе ја започна потрагата по нов голман. Се споменуваа Давид де Хеа кому...

Пациентите со цистична фиброза оставени на цедило, го нема лекот „креон...

0
Веќе неколку месеци, пациентите со цистична фиброза се оставени без лекот „креон 25.000“, кој помага полесно да се апсорбира храната во телото. МИА...

Mан. Сити вложил милијарда и 452 милиони евра за титула во...

0
Манчестер Сити ја освои тројната круна откако на веќе освоените титули во Премиер – лигата...

„Српска војска на границата со Косово, како мексиканска војска на границата...

0
Веќе трет ден во северните општини на Косово продолжуваат протестите на Србите кои се спротивставуваат на избраните градоначалници Албанци на изборите...

ПСЖ плаќа 60 милиони евра за големиот талент на Спортинг

0
Париc Сен Жермен се чини дека веќе го реализираше првиот голем трансфер за следната сезона....