таг: вечерта

Отстранета клучната пречка за пакетот странска помош од САД за Украина

0
Комитетот за правила на Претставничкиот дом доцна во четвртокот вечерта унапреди пакетот закони за странска помош, вклучително и нацрт-законот за помош на Украина,...

Кое е симболичното значење на коледарскиот оган?

0
реклама Традиционално вечерта пред Бадник, верниците во сите населени места палат бадникарски дрва. ...

Клоп: Многу работи се сменија, сега играме во поинаков ритам

0
Фудбалерите на Ливерпул лесно го совладаа Лестер во понеделникот вечерта и ги задржаа надежите за...

Шолц: неприфатливо е Турција да го оспорува суверенитетот на Грција

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц кој во средата вечерта пристигна во Атина, а чиј престој денеска...

Откриено истекување во нафтоводот кој пренесува нафта од Русија во Европа

0
Полскиот оператор на нафтоводот ПЕРН соопшти дека вчера вечерта открил истекување во една од двете...

Халанд повторно блесна, ПСЖ не победи во Лисабон

0
Дербито на вечерта го играа Челзи и Милан кое на крајот заврши со убедлив триумф на „сините“. Милан вечерва не успеа на вистински...

Бомба експлодирала на приватен универзитет во Бостон, зградата е евакуирана

0
Експлозивна направа била активирана во вторникот вечерта на Универзитетот Нортистерн во Бостон, при што е...

ВИДЕО: Дале 13 милиони долари за само минута да се појави...

0
Во неделата вечерта се одржа Super Bowl, кој годинава ќе го паметат компаниите по тргување со криптовалути, кои дебитираа со својот рекламен материјал....

Случај Павард: УЕФА го истражува потегот на Французите

0
Франција во вторникот вечерта ја победи Германија со 1:0 во дербито на првото коло од групната фаза на Европското првенство. За...