fbpx

таг: вечери

Започна финалето на Евровизија – кој ќе биде победник?

0
По двете полуфинални вечери, вечерва од 21 часот започна финалето на Евровизија 2022 година. Вечерва ќе настапат 20 претставници од земјите: Швајцарија,...