таг: вети

Израелскиот Нетанјаху вети победа по нападите на Иран, расте стравот од...

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска вети дека неговата земја ќе постигне победа откако војската соопшти дека ги соборила речиси сите над 300 беспилотни...

Мексиканскиот претседател вети истрага за протекувањето лични податоци на новинари

0
Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска вети истрага за протекувањето на лични податоци на повеќе од 300 новинари, обвинувајќи ги неговите „противници“...

Летонија вети дополнителна воена помош за Украина

0
Летонскиот претседател Едгарс Ринкевичс вети дека Летонија ќе и обезбеди на Украина дополнителна воена помош за нејзината одбрана од Русија. По денешната...

Ким Џонг-ун: Војната е неизбежна. Немам избор, морам да продолжам со...

0
Северна Кореја вети дека ќе лансира три нови шпионски сателити, ќе изгради воени беспилотни летала и ќе го зајакне својот нуклеарен арсенал во...

Американската поддршка за Украина ќе продолжи и зимава

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ѝ вети на Украина дека американската...

Израел ги отфрли повиците за прекин на огнот

0
Израел повторно вети дека ќе го уништи Хамас и ги отфрли повиците за...

Украина денеска ја одбележува 1-годишнината од руската агресија

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски вети дека ќе ја добие војната со Русија додека тој и украинскиот народ денеска ја одбележуваат првата...

Новиот британски премиер Сунак вети дека поддршката за Украина ќе биде...

0
Новоименуваниот британски премиер Риши Сунак вети дека ќе ја поддржи Украина во „заклучокот“...

Телефонски разговор Бајден-Зеленски, САД ветуваат континуирана поддршка

0
Американскиот претседател Џо Бајден вети континуирана поддршка за Киев по големиот бран смртоносни напади од...

„Гугл“ претстави нов изглед на „Г-мејл“

0
Како што вети „Гугл“, новиот изглед на „Г-мејл“ полека се шири кај сите корисници низ светот. Промените во дизајнот не се големи, туку...