таг: вести

Руските пропагандисти со хиперпродукција на лажни вести и видеа во обид...

0
Руските пропагандисти не престануваат со хиперпродукција на лажни вести и видеа во обидите да го дискредитира украинскиот воен персонал и нивните семејства. ...

Лоши вести за македонското борење од Европското првенство во Загреб

0
Изненадувачки лоши вести за македонското борење доаѓаат од Загреб каде се одржува Европското првенство. Тројцата...

Мбапе: Ме нарекоа мајмун, сакав да ја напуштам француската репрезентација

0
Поминуваат месеци и повторно се појавуваат вести зошто Килијан избрал да остане во ПСЖ наместо да потпише за Реал Мадрид. Улогата на Емануел...

Габриел Хесус го засилува нападот на Арсенал

0
Новата недела започна со одлични вести за фановите на Арсенал. Нападот на „топџиите“ го засили бразилскиот голгетер...

Вардар го губи местото во Лигата на шампионите!?

0
Лоши вести за македонскиот ракомет доаѓаат од Келн. Како што неофицијално дознава Balkan-Handball.com, Европската ракометна федерација...

Господ е голем ќе ви врати на сите: Операцијата на малата...

0
Прекрасни вести споделија родителите на шестгодишната Ина, малото девојче на кое му беше дијагностицирано тумор на мозокот кој и предивикувал епилептични напади. Ина...

Науката вели дека жените треба да спијат повеќе од мажите

0
Добри вести девојки! Науката покажала дека мозокот на жените е многу покомплексен од мозокот на мажите, па...

Науката вели дека жените треба да спијат повеќе од мажите, еве...

0
Добри вести девојки! Науката покажала дека мозокот на жените е многу покомплексен од мозокот на мажите, па...

Добри вести од Дебрецин – сите ракометари на нашата селекција со...

0
На еден пред стартот на Европското првенство, стигнаа добри вести од таборот на македонската машка ракометна репрезентација. Денешните тестирања минаа одлично, сите...

ШОК: Пет позитивни теста во ракометната репрезентација пред ЕП

0
На последното тестирање нашата ракометна репрезентација доби лоши вести. Пет позитивни тестови добија пет члена на експедицијата по што селекторот Кирил Лазаров нема...