таг: веста

Финалето во Катар ќе почне со минута молк во чест на...

0
Веста за смртта на Синиша Михајловиќ го шокираше, но и го обедини фудбалскиот свет, илијадници пораки беа...

Kоја е причината за прекршените финансиски правила од Ред Бул?

0
Голем број светски медиуми ја истражуваат сторијата поврзана со веста дека Ф1 тимот на Ред Бул ги прекршил финансиските правила, пречекорувајќи го лимитот...

Албанија и Косово од септември со унифициран буквар

0
Започна обуката за наставници за првиот заеднички албанско-косовски буквар. Веста ја соопшти албанскиот министер за...

Русија и Иран подготвуваат размена на борбени авиони?

0
Веста за можна испорака на ирански беспилотни летала во Русија ја соопштил советникот за национална безбедност на Белата куќа,...

Почина човекот кој го создал кексот плазма – со него растеа...

0
На Твитер се појави веста дека почина еден од креаторите на бисквитите Плазма, Петар Тутовац. Петар Тутовац од Хрватска го донел Милош...

Паника во авиокомпаниите: Поради 5G мрежата откажани летови за Америка

0
Ова доаѓа по веста дека „AT&T“ и „Verizon“ денеска ќе започнат со воведување на безжичната мрежа 5G, иако и двата оператора...

Болдвин во моментот на несреќата вежбал извлекување на пиштолот, вели режисерот

0
Веста дека актерот Алек Болдвин ја застрела снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза за време на снимањето на...

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ: Познато кога ќе биде погребана Јулија Портјанко

0
Македонија од вчера е во шок по веста за смртта за екс ракометната репрезентативка Јулија Николиќ (Портјанко). Дел од медиумите објавуваат дека...

Ова е причината за трагичната смрт на македонската ракометарка – блиските...

0
Веста за ненадејната смрт на поранешната македонска репрезентативка Јулија Портјанко Николиќ, денес ја потресе јавноста. Младата жена ја изгуби битката на свои 38...

ТРАГЕДИЈА: Почина поранешната ракометна репрезентативка Јулија Портјанко

0
Ракометна Македонија е во шок и неверување по веста дека утринава, од засега непознати причини, почина поранешната репрезентативка и ракометарка на Кометал ЃП, Јулија...