таг: весник

Руската пропаганда шири лажни вести дека Зеленски купил кралската палата во...

0
Руските пропагандисти креирале веб-страна на лажен британски весник и користеле Јутуб канал. На 31 март, Јутуб каналот на англиски јазик...

„Гардијан“: Електронската „vape“ цигара содржи никотин

0
Истрагата на лондонскиот дневен весник „Гардијан“ откри дека електронските цигари, т.н „vape“, кои се продаваат на платформата „Амазон“ како „без никотин“ ја содржат...

Реал Мадрид може службено да го загуби мечот против Хетафе!?

0
Каталонскиот весник „Спорт“ ја потенцира грешката на Реал Мадрид која може да им ја одземе победата. Bо 84. минута Едуардо Камавинга излезе од...

Над 2.000 полицајци во Париз, пред средбата меѓу Франција и Мароко

0
Францускиот весник „Ле паризиен“ открива дека во среда навечер на улиците на француската престолнина Париз ќе бидат...

Гардијан: Ѓоковиќ ќе се врати на терените во Австралија

0
Според англиски весник „Гардијан“, настапот на еден од најдобрите тенисери во историјата на турнирот во Мелбурн, Новак...

Реал Мадрид – Лука Модриќ, ново продолжување на договорот?

0
Светски познатиот шпански дневен весник „АБЦ“, објави дека Реал Мадрид на Лука Модриќ ќе му понуди продолжување...

Официјално објавен осмиот пакет санкции за Москва

0
Европската унија во Службен весник го објави документот со новиот пакет санкции против Русија, кој...

За премиерот Рама начинот на однесување на Бугарија кон Северна Македонија...

0
Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за германскиот весник „Франкфуртер рундшау“ меѓу другото се задржува и на евронтегративниот процес, при што...

Поранешниот италијански премиер Лета предлага Европска Конфедерација со 36 земји

0
Поранешниот италијански премиер Енрико Лета во интервју за белгискиот весник „Ле Соар“ бара ЕУ итно да се трансформира во Европска Конфедерација...

Столтенберг: Можно е Русија да планира операции со хемиско оружје под...

0
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг за германскиот весник „Велт ам Зонтаг“ изјави дека Кремљ...