таг: Велес

Велешанецот со хеморагична треска рибарел покрај Вардар, можно е крлеж или...

0
Пациентот од Велес, кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести како трет случај со потврдена конго-кримска хеморагична треска, рибарел покрај Вардар, па...

Велешанецот кој има делта сој на коронавирус, пред две недели се...

0
Пациентот од Велес (43), кај кој е регистриран индискиот сој на ковид-19,се вратил од Англија пред две недели, објави порталот Сакам да...

Во Велес регистрирани две лица заразени од британскиот сој на коронавирус

0
Во Велес регистрирани се две лица заразени од британскиот сој на коронавирус. Станува збир за маж и жена, и двајцата од Велес, кои...

Повторно не се диши: Кичево, Лисиче, Велес и Кавадарци најзагадени

0
Кичево, Лисиче, Велес 2 и Кавадраци вечерва се на врвот на најзагадените. Во овие места воздухот е високо загаден, покажуваат податоците...