fbpx

таг: велат

Зошто понекогаш се чувствуваме како да паѓаме кога ќе заспиеме?

0
Неверојатни 70 проценти од луѓето велат дека го доживеале чувството на паѓање кога конечно ќе заспијат, но малкумина разбираат што е тоа и...

Што треба да има на бадниковата трпеза за да имате среќа...

0
Велат дека на овој ден птиците престануваат да пеат, лисјата на дрвјата престануваат да треперат, а водите во реките престануваат да течат. ...

Пожарникар покажува зошто е важно вратата од детската соба да биде...

0
НЕ за џабе велат да се затвори вратата од спалната пред спиење. Веројатно тоа е нешто што внимателно ќе го следите откако ќе...

Ова се причините зошто можете да изгледате постаро отколку што сте

0
ВЕЛАТ дека годините се само бројка, но гледањето во огледало може да излуди некои луѓе. Ако мислите дека изгледате постаро отколку што сте,...

Ливерпул и Клоп импресионирани од играчот на Милан

0
Последните шпекулации во англиските медиуми велат дека италијанецот Сандро Тонали, е на врвот на листата на желби...

Предупредување за сите хороскопски знаци: Ова се 6 опасни датуми во...

0
Астролозите велат дека во текот на октомври нè очекуваат шест многу предизвикувачки денови. Подгответе се за многу турбулентен период во кој ќе...

Битката за Донбас продолжува и денеска, Северодоњецк отсечен

0
Украинските власти велат дека руските сили сега имаат контрола над поголемиот дел од Северодонецк, откако...

Веќе нема дилеми, познато кој ќе биде нов напаѓач на Милан

0
Последните информации велат дека трансферот на Дивок Ориги во Милан е завршена работа. Со финалето...

Бојко Борисов „црпнал“ 30 милиони евра од теглата со мед?

0
Властите во Софија велат дека делото против Борисов и другите осомничени е покренато по пријава на бизнисменот Васил Бошков за рекет...

Столтенберг: Мора да превенираме конфликт НАТО- Русија

0
Иако и НАТО и Русија велат дека избегнуваат директен воен судир, на границите се распоредуваат дополнителни воени сили. САД неделава распореди...