fbpx

таг: Веднаш

На Фиџи има куќа изградена специјално за кралицата

0
Островот Бау се наоѓа веднаш до главното копно на Република Фиџи – Вити Леву. Кралицата Елизабета Втора и принцот Филип го посетиле во 1982 година, во рамки од турнејата во...

Oпасност од напади, Израел бара од своите граѓани да ја напуштат...

0
Израел побара од своите граѓани кои се во Турција веднаш да ја напуштат земјата, поради најавените напади врз Израелци, јавуваат агенциите....

ЕУ се договори за делумно ембарго на руската нафта

0
Земјите-членки на ЕУ договорија нов пакет санкции со кој веднаш се намалуваат повеќе од две...

Квалитетот на воздухот во Западен Балкан е најлош во Европа

0
Земјите од Западен Балкан мора веднаш да започнат итни мерки за намалување на загаденоста на воздухот, бидејќи квалитетот на воздухот во...

Најавено продолжение на „Дина“

0
 Режисерот Денис Вилнев веднаш по објавувањето филмот „Дина“ изјави дека се подготвува и продолжение и додаде дека првичната замисла била да се снимаат...

ЕУ ја повика Русија: Веднаш да ја прекинете операцијата во Украина...

0
Европската унија ја повикува Русија веднаш да ги прекине воените операции во Украина и да...

Мишел ќе свика специјален самит на ЕУ во случај Русија да...

0
Претседателот на Советот на ЕУ, Шарл Мишел, планира веднаш да свика специјален самит на европските...

Искинати „Гучи“ хулахопки се продаваат за 173 долари

0
Додека повеќето жени обично веднаш ги фрлаат искинатите хулахопки, модниот бренд „Гучи“ одлучи истите скапо да ги наплаќа… Луксузните модни брендови секогаш...

Македонија доколку ја помине Италија, гостин на Португалија и Роналдо

0
Веднаш по извлекувањето на полуфиналните парови за пласман на Светското првенство, циришката ждрепка ја одреди и проекцијата за евентуалното финале. Ако македонската...

Чави во Барселона враќа уште еден поранеше играч

0
Веднаш по враќањето во Барселона  новиот стратег на Каталонците Чави во тимот го врати и Дани Алвес, ветеран со кој освоија многу трофеи...