таг: Вегас

ФОТО: „Вознемирувачки е да се види ДЕТЕ во ова“ – Кајли...

0
Во Лас Вегас се одржа доделувањето на музичките награди Билборд, каде Кајли Џенер се појави со партнерот и ќерката. Кајли Џенер и...

Пилотот му соопшти дека ќе стане татко, а неговата бремена сопруга...

0
По одмор во Лас Вегас, млад брачен пар се враќаат од патувањето. Меѓутоа, изгледа дека не е вистинска онаа поговорка „Што се случува...

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури ноќеска во Лас Вегас го победи Американецот Деонтеј Вајлдер со нокаут. Борбата за титулата во тешка категорија верзија...