таг: Веб

Официјалниот веб сајт ukraine.ua престана да го користи Телеграм за...

0
Тимот на официјалниот веб сајт на Украина, ukraine.ua престана да ја користи апликацијата Telegram за професионална комуникација. ...

Преброени 95% од гласовите – Турција се поблиску до втор круг...

0
Турската агенција „Анадолу“, на својата веб страна постојно ги ажурира податоците...

Џејмс Веб го фотографираше Уран: Прстените, облаците и поларната капа се...

0
реклама Вселенскиот телескоп Џејмс Веб (JWST) сними неверојатна фотографија од Уран; неговите правливи прстени, облаците...

Нема дресови во ФАН ШОП на ФФМ, но затоа има колку...

0
На веб страницата на Фудбалската федерација на Македонија каде што има и ФАН ШОП не може да се нарача дрес од нашата репрезентација...

Над 96 милиони лица во светот заразени од коронавирус

0
Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од нив...

Јутјуб го блокираше Трамп најмалку седум дена поради поттикнување насилство

0
Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, со кое...