fbpx

таг: Вашингтон

Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако родителите го оставиле во автомобил

0
Тримесечно бебе почина во Вашингтон откако неколку часа го оставиле во жежок автомобил, соопшти американската...

Белата куќа го повика кинескиот амбасадор на разговор

0
Белата куќа го покани кинескиот амбасадор во Вашингтон, Чин Ганг, да разговара со него за...

Состанок на министрите за финансии на Г20

0
Во Вашингтон за денеска е најавен состанок на министрите за финансии на Групата 20 најразвиени...

(ВИДЕО) Снежна бура го парализираше Вашингтон, федералните служби под клуч

0
Вашингтон го погоди силно невреме при што снежна бура го парализираше главниот град на САД....

САД воздржани за текот на рестартираните преговори за нуклеарниот договор со...

0
Американскиот Стејт департмент соопшти дека ставот на Вашингтон е дека е прерано да се оцени...

Надал го пропушта Австралија опен?

0
Рафаел Надал по турнирот во Вашингтон ја пропушти речиси половина сезона поради повреда. Шпанецот и натаму е далеку од своето ниво што се...

Вселенскиот патријарх Вартоломеј хоспитализиран во САД

0
Вселенскиот патријарх Вартоломеј беше хоспитализиран во Вашингтон на првиот ден од планираната 12-дневна посета на...

„Вашингтон пост“ наложи задолжителна вакцинација против ковид-19 за своите вработени

0
Вработените во „Вашингтон пост“ мора да приложат доказ дека се вакцинирале против ковид-19 до средината на септември,...

„Вашингтон пост“ наложи задолжителна вакцинација за своите вработени

0
Сите вработени во „Вашингтон пост“ мора да обезбедат доказ дека се вакцинирале против Ковид-19 до средината на септември, доколку сакаат да останат на...

Меркел во Вашингтон на средба со Бајден

0
Претседателот на Соединетите држави Џо Бајден денеска во Вашингтон ќе се состане со германската канцеларка во заминување...