fbpx

таг: варијанта

Комбикрон и делтакрон – две нови мутации на коронавирус откриени во...

0
Нова варијанта на коронавирусот наречена комбикрон е откриена во неколку европски земји, вклучително и Белгија,...

Делтакрон и официјално е нов сој на Ковид-19, има потврдени случаи...

0
Делтакрон официјално стана нова варијанта на Ковид, со потврдени случаи во Франција и САД.Станува збор за комбинирани мутации на корона вирусите од соевите...

Дали треба да причекаме со бустер дозата дозата додека не стигне...

0
Омикрон е варијанта на коронавирусот што се шири низ светот значително побрзо од делтата и затоа стана доминантна варијанта во голем број земји....

Први случаи на омикрон во Албанија

0
Првите два случаја на омикрон варијанта на коронавирус се потврдени во Албанија, изјави денеска Еугена...

Подгответе совршени празнични кикирики бајадери

0
Доколку сакате посна варијанта, одберете посна чоколада и посни бисквити. Потребни состојки: – 300 гр. бисквити– 300 гр. путер од...

Британскиот министер за здравство: Омикрон се шири со „извонредна брзина“

0
Новата варијанта на коронавирусот се шири „со извонредна брзина“, така што луѓето треба да добијат...

Студија: Омикрон изгледа презел дел од генетскиот материјал на вирусот на...

0
Новата варијанта на коронавирусот Омикрон најверојатно собрала најмалку една од нејзините многубројни мутации со тоа што презела парче од генетскиот материјал на друг...

Омикрон е регистриран во 38 земји, засега нема смртни случаи

0
Новата варијанта на коронавирус – Омикрон е идентификуван во 38 земји ширум светот, но досега не се пријавени смртни случаи, соопшти Светската здравствена...

Постои трипати поголем ризик од реинфекција со омикрон, тврдат научници

0
Од новата варијанта на коронавирус омикрон постои трипати поголем ризик од повторна инфекција од моментално доминантниот вид Делта и Бета видот на вирусот,...

Кој е во најголем ризик поради новиот сој на коронавирусот –...

0
Новата варијанта на коронавирусот наречена омикрон која првпат беше откриена во Јужна Африка предизвика паника ширум светот. Новата мутација е потврдена во...