fbpx

таг: Валнева

Наскоро пристигнува нова француска вакцина – Валнева

0
Вакцината против коронавирус, Валнева, која Велика Британија ја откажа минатиот месец откако претходно нарача 100 милиони дози, се покажала многу добро во зајакнување...