fbpx

таг: вакцинира

Ирвинг нема намера да се вакцинира

0
Кајри Ирвинг нема намера да се вакцинира против коронавирусот. Ирвинг ставот го потврдил по натпреварот со Кливленд Кавалирс. Ирвинг, поради законите во државата...

Граѓаните над 16 години може да се вакцинираат и без закажан...

0
Се вакцинира населението над 16 годишна возраст и без закажан термин. 32% од полнолетното население на територијата на целата држава е веќе имунизирано...

Еве колку луѓе планира Русија да вакцинира до 15 јуни

0
Русија планира да вакцинира над 30 милиони свои граѓани против коронавирусот до средината на јуни, изјави денеска рускиот министер за здравство Михаил Мурашко....

Путин утре ќе се вакцинира против коронавирус

0
Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе се вакцинира против ковид-19. Информацијата, како што пренесува Асошиејтед прес, тој...

Бразилските власти со план – до крајот на 2021 да бидат...

0
Бразил ќе ги вакцинира сите свои жители против Ковид-19 до крајот на 2021 година, објави министерот за здравство на таа држава, Еудардо Пасуело....

Велика Британија дневно вакцинира 200.000 лица против ковид-19

0
Британија вакцинира 200.000 луѓе дневно против Ковид-19 и планира да ја засили имунизацијата на два милиона неделно, што е неопходно...

Третина Израелци вакцинирани до еден месец, Нетанјаху најавува светски рекорд

0
Израел се надева дека ќе вакцинира околу една третина од својата популација против коронавирус наредниот месец, со што ќе биде можеби првата земја...

Русија планира да вакцинира 60 отсто од возрасната популација

0
Русија планира да вакцинира од коронавирусот околу 60 проценти од возрасната популација, изјави денеска министерот за здравство, Михаил Мурашко. -Планираме...