таг: Бундесверот

100 отсто поддршка од Германија за Украина: Бундесверот вети дополнителна помош...

0
Според годишниот извештај, претставен од комесарката за прашања на Бундесверот на Бундестагот, Ева Хогл, на 12 март, и покрај недостигот на опрема и...