таг: Буенос

VIDEO/ Меси ќе настрадаше само што пристигна во Буенос Аирес

0
Аргентинците допатуваа во Буенос Аирес и во отворен автобус продефилираа низ улиците на градот иако по локално...

ВИДЕО | Оваа баба стана вистински хит: По вакцината, таа стана...

0
Гувернерот на аргентинската провинција Буенос Аирес, Аксел Кицилоф на својот Твитер профил објави видео од една баба која од радост почна...

ВИДЕО: Аргентинците излегоа на улица-Марадона не умре, тие го убија!

0
Во Буенос Аирес фановите се организирани демонстрации пред Обелиск каде голем број на Аргентинци, фанови на Марадона,...

Гробници стари 6.000 години пронајдени во Аргентина

0
Тим истражувачи од Универзитетот во Буенос Аирес и тим од Националниот совет за научни и...