таг: Брус

Беше голема ѕвезда и синоним за акционен херој – денес се...

0
реклама БРУС ВИЛИС е еден од најпопуларните актери во Холивуд и денес го слави својот...

Состојбата на Брус Вилис се влошува: Семејството се надева на чудо

0
Брус Вилис не може многу да зборува и се чини дека не разбира многу од она што другите го зборуваат, изјави извор за...

По дијагнозата сите се загрижија: Брус Вилис по долго време се...

0
Брус Вилис неодамна објави дека ја завршува кариерата поради болест, а таа вест ги погоди фановите ширум светот. Брус Вилис боледува од...

Брус Спрингстин заработил 590 милиони долари во 2021 година

0
Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел...

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

0
Легендарниот рокер Брус Спрингстин добил казна од 540 американски долари поради пиење алкохол во национален парк каде тоа е забрането. ...