fbpx

таг: бројни

Експертите советуваат: Страната на која спиете влијае на вашето здравје

0
Бројни истражувања докажуваат дека времето кога заспиваме, како и траењето на сонот се во директна врска со нашето здравствено, физичко и психичко здравје....

Рама и Абазовиќ во посета на Украина

0
Опкружени со бројни безбедносни сили, двајцата премиери на Албанија, Еди Рама и на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, пристигнаа во Украина на...

Бројни инциденти на натпреварот помеѓу Грција и Косово

0
Во сенка на бројни инциденти на трибините во Волос, но и на зелениот терен мина мечот одигран...

СОСЕМА РАЗЛИЧЕН ВКУС ИМААТ: Варете јајца со метод од 1942 година...

0
Авторот на бројни книги за подготовка на храна, М.Ф.К.Фишер во 1942 година во својата книга „Како да готвите волк“ откри методи за варење...

Африкански куп на нации: Судијата два пати предвреме го заврши дуелот...

0
Бројни судиски грешки го одбележаа вечерва дуелот од воведното коло во групата Ф во рамки на африканскиот Куп на нации меѓу Мали и...

ТИ ЗА НАС СИ ШАМПИОН! За Mozzart, Новак Ѓоковиќ е победник...

0
Кога ќе доживееш бројни неправди, па и покрај тоа, успеваш да бидеш најдобар на сите времиња – јасно е од што си создаден....

Повторно проблеми со Фејсбук, Инстаграм, Ватсап и Месанџер

0
Бројни корисници на Фејсбук, Инстаграм, Ватсап и Месанџер услугите вечерва објавија дека повторно имале проблеми со нив. Според Down Detector, имало проблеми...

ВИДЕО+ФОТО: Македонската химна во изведба на јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу

0
По изведбата на бројни македонски песни како „Македонско девојче“ и легендарната песна од Јонче Христовски  – „Ако умрам ил’ загинам“, јапонскиот оперски...

Камерон Дијаз за напуштањето на глумата: Тоа беше мојата најдобра одлука!

0
Камерон Дијаз глумеше во бројни познати филмови, а последната своја улога ја одигра во 2014 година во адаптацијата на мјузиклот „Annie“. Во...

Професор Даниловски: Тешките симптоми кај ковид-19, пред сѐ, се должат на...

0
Во бројни објавени студии последниве месеци недвосмислено се покажува дека тешките симптоми кај ковид-19, пред сѐ, се должат на автоимуни реакции, а не на...