таг: бројки

Сали: Се додека секојдневно добиваме бројки од 80 до 90 новоинфицирани случаи...

0
Се додека секојдневно добиваме бројки од 80 до 90 новоинфицирани случаи постојните ковид мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати....

Велешанец освои Супер милионер џекпот вреден близу 8,5 милиони денари

0
Некои луѓе имаат среќни бројки, други среќен ден во неделата, а нашиот најнов СУПЕР МИЛИОНЕР имал среќно место каде на видеолотариските терминали, а...

Д-р Мехмедовиќ: Можно е да ги надминеме оние бројки од 2300...

0
Дали ќе имаме повисоки бројки зависи од обемот на тестирање кој што се прави на дневно ниво. Доколку тој не е доволен нема...

Над 180 загинати по поплавите во Западна Европа

0
Последните бројки на загинати во поплавите во Западна Европа во изминативе 24 часа достигнаа до 180, откако...

ОВАА СОСЕДНА ЗЕМЈА СЕ ЗБОГУВА СО КОРОНАТА: Денеска само два нови...

0
По повеќедневните едноцифрени бројки кои се движеа од пет до девет новозаразени, во последното деноноќие во Албанија потврдени се само два нови случаи...