таг: бројка

Со колку години мачката станува стара?

0
реклама Возраста е само бројка во светот на мачките бидејќи некои мачки стареат порано, додека...

Рекордни нови случаи на ковид во соседството

0
Во Косово изминатите 24 часа е забележана троцифрена бројка новозаболени од Ковид-19, што е прв пат по повеќе од три месеци...

Објавена платата на Модриќ во Реал Мадрид – за седмица заработува...

0
За Лука Модриќ годините се само бројка. Иако има 36 години на плеќи, хрватскиот играч за врска и понатаму е брилијантен и главен...

Бројот на заразени од почетокот на пандемијата надмина 200 илјади, починаа...

0
Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата веќе изнесува 200.412, откако вчера беа потврдени нови 511 случаи. ...

Во болниците низ земјава се лекуваат 126 ковид-пациенти, двајца хоспитализирани за...

0
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ...

Помалку од 500 пациенти се лекуваат од ковид-19 во болниците во...

0
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ...

Помалку од 600 пациенти се лекуваат од ковид-19 во болниците, за...

0
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците низ земјава...

Во болниците низ земјава 701 пациент се лекуваат од ковид-19

0
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ...

Од коронавирус почина 27-годишно лице од Виница

0
Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 153.694, бројката на оздравени пациенти е 137.331, на починати е...

Се намалуваат бројките во болниците на пациентите кои се лекуваат од...

0
Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ...