fbpx

таг: Бројката

По две години од првиот позитивен случај на ковид во Македонија...

0
Бројката на починати од коронавирус во Македонија од почетокот на пандемијата надмина 9.000, покажуваат последните податоци на Министерството за здравство. Според последниот...

Проф. Трајковски: Реално ќе бидат многу повеќе, но нè чекаат бројки...

0
Бројката од близу 1 200 нови случаи на ковид-19 е сосема очекувана, со оглед на метежот за Нова година и намалениот број на...

Десетмина со корона во Чикаго, НБА првпат сезонава одложи натпревари

0
Бројката на заразени со корона во екипата на Чикаго Булс се искачи на десетмина поради што натпреварите на овој тим против Детроит и...

Германија надмина 100 000 смртни случаи од ковид-19

0
Германија ја надмина бројката од 100 000 смртни случаи од ковид-19 од почетокот на пандемијата,...

Ковид во САД: Надмината бројката од 700 000 починати како последица...

0
САД ја надминаа бројката од 700 000 лица кои од почетокот на пандемијата починаа од...

Кога ја гледате таа тага, умираат родени во деведесеттите, и на...

0
Проблемот не е само во бројката на заразените со британскиот сој, туку и во брзината со кој болеста се развива, пишува српскиот протал...

Во Косово коронавирусот надмина бројка од над 10 илјади атктивни случаи

0
Бројката на активни носители на коронавирусот во Косово за прв пат надмина 10 илјади и, вклучително новозаболените 529 од Ковид-19 минатото деноноќие,...

Во Косово 17 починати и 294 заболени од Ковид-19, нема олеснителни мерки за празниците

0
Бројката на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на вкупно 1.220 од појавата на болеста, откако минатото деноноќие...