таг: британските

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, конечно ќе се борат во септември?

0
Британските боксери Ентони Џошуа и Тајсон Фјури влегоа во преговори за борба која треба да...

Вокер сигурно ќе го напушти Ман. Сити и оди во Милано

0
Британските медиуми пишуваат дека Кајл Вокер (32) речиси сигурно ќе го напушти Манчестер Сити на крајот од оваа сезона. Вокер ќе ја доживее...

Британските железници ја започнаа новата година со еднонеделен штрајк

0
Британските железници во вторникот ја започнаа новата година со еднонеделен штрајк, попречувајќи го враќањето на...

Секој трет имигрант кој го минува Ла Манш е Албанец, тврдат...

0
Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант кој илегално го минува Ла Манш и стигнува на британска територија е Албанец, јави...

Риши Сунак, ќе ја преземе премиерската функција

0
Новиот лидер на британските конзервативци, Риши Сунак, денеска официјално ќе ја преземе премиерската...

Создаден ГМО домат кој помага против рак и Алцхајмер

0
Британските научници создадоа генетски модифициран „супер“ домат кој може да има моќ да се бори против Алцхајмеровата и Паркинсоновата болест и ракот. Модифицираното...

Британските пратеници наредија парламентарна истрага против Џонсон за наводно лажење

0
Британските пратеници наредија парламентарна истрага против премиерот Борис Џонсон за наводно лажење за тоа дали...

Анкета: Една третина од матичните лекари во Британија планираат отказ во...

0
Нешто повеќе од една третина од британските матични, односно семејни лекари во Велика Британија се изјасниле дека планираат да дадат отказ...

Индепендент: Британски компании и покрај санкциите сè уште имаат милионски договори...

0
Неколку стотици милиони фунти на британските даночни обврзници се во рацете на компании што продолжуваат со работа во Русија, пишува британскиот...

Ливерпул ја најде замената за Роберто Фирмињо

0
Според британските медиуми, ѕвездата на Јувентус, Паoло Дибала е првиот играч за кој Ливерпул ќе се обиде да го донесе на ,,Енфиллд Роуд,,...