fbpx

таг: Британија

Британија праќа воени експерти во БиХ за спротивставување на руско влијание

0
Велика Британија испраќа воени експерти во Босна и Херцеговина (БиХ) за спротивставување на руското влијание, за зајакнување на Мисијата на НАТО...

Британката Вики Спит е жената која прва доби оштета за смрт...

0
Жена во Велика Британија, чиј партнер починал откако ја примил вакцината Астра Зенека, е првата личност која добила отштета за смрт предизвикана од...

Велика Британија може да забрани одгледување булдози

0
Одгледувањето булдози може да биде забрането во Велика Британија доколку не се промени начинот на нивното одгледување, предупредува нова студија. ...

Британските пратеници ќе гласаат за доверба на премиерот Џонсон

0
Конзервативните пратеници во Велика Британија од 19 до 21 часот ќе гласаат за доверба на...

70 години на тронот: Продолжуваат прославите за годишнината на кралицата Елизабета...

0
Во Британија започнаа четиридневните прослави по повод 70-годишнината од стапувањето на тронот на британската кралица Елизабета Втора. 96-годишната кралица ја откри раскошната парада од...

Обединетото кралство ја слави 70 годишнината на тронот на кралицата Елизабета

0
Од денеска до недела Британија и земјите од Комонвелтот слават 70 години на тронот на...

Велика Британија ќе испрати експерти за воени злосторства во Украина

0
Велика Британија соопшти денеска дека испраќа експерти да и помогнат на Украина во собирањето докази...

Велика Британија продолжува со нови санкции кон Русија

0
Велика Британија го забрани увозот на кавијар и други големи производи од Русија во последната рунда санкции, објави британското Министерство за...

Британски авиокомпании откажуваат летови поради Ковид

0
Последниот бран на ковид-19 во Британија ги принуди авиокомпаниите, вклучувајќи ги „Easy Jet & lt“...

Британија воведе санкции за уште седуммина руски олигарси, меѓу нив Абрамович...

0
Велика Британија соопшти дека додала уште неколкумина познати руски милијардери на листата на...