таг: брзо

По совет на лекарите, Ердоган ги откажа денешните јавни настапи

0
Благодарност до сите што ми посакаа брзо закрепнување по лесната болест што ја...

Зеленски, по ветувањата за тенкови, сега од Запад бара ракети и...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски брзо се сврте со барања за ракети со долг дострел и...

Се мачеше да се пробие на сцената, а сега е ѕвезда...

0
Серијата „Wednesday – Среда“ многу брзо седна на првото место во тренд на Нетфликс низ целиот свет. Во серијата на Тим Бартон глумат...

Три хороскопски знаци најтешко го поднесуваат раскинувањето на љубовната врска

0
НЕКОИ луѓе можат прилично брзо да го преболат раскинувањето и да продолжат со својот живот, но некои луѓе не се опоравуваат толку лесно...

Албанија старее, се намалува бројот на новородени, а се повеќе млади...

0
Наталитетот во Албанија и понатаму опаѓа, што доведува до брзо стареење на населението.Според податоците на државниот Институт за статистика, ИНСТАТ, во...

Тие знаат сѐ и се вистински генијалци: Кои се најпаметните хороскопски...

0
Брзо разбираат и имаат развиена логика, овие 3. знаци оставаат впечаток дека знаат се. Тие гледаат на...

Челси експресно ќе го назначи новиот менаџер, а доаѓа од –...

0
Англискиот премиерлигаш Челси брзо ќе ја изврши промената на менаџерската позиција. Еден ден по разделбата со Томас...

Убиени најмалку три лица во пукотница во болница во САД

0
Полицијата брзо пристигнала во болницата Свети Никола три минути откако добила повик за пукање на...

Сендвичите незаслужено се сметаат за штетни

0
Брзо приготвената храна не е секогаш штетна, смета доктор Маргарита Арзумањан, руска нутриционистка и гастроентеролог. При изборот на храна за појадок, важно...

Одговорот на ЕУ за брзиот пристап на Украина во ЕУ е...

0
Лидерите на Европската унија не ветија брзо членство на Украина во Европската унија. На вториот...