таг: Бременоста

Прекин на бременоста со апчиња се прави само на ГАК, здруженијта...

0
Прекин на бременоста со апчиња се прави само на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје, а од Македонската асоцијација на...

Ѕвездите откриваат како се однесувате како трудница во зависност од вашиот...

0
реклама БРЕМЕНОСТА е еден од најубавите периоди во животот на една жена, но секоја трудница...

24-ТАТА НЕДЕЛА Е ВАЖНА ПРЕСВРТНИЦА ВО БРЕМЕНОСТА: Лицето на бебето е...

0
Бременоста е полна со предизвици, а повеќето идни мајки се грижат да не родат ненадејно и премногу рано. Затоа е важно да се...

ВИДЕО: Нема да верувате што направи бебето во стомакот – мајката...

0
Ултразвукот во бременоста е посебна радост за секој родител. Тие со нетрпение го чекаат секој следен преглед за да го видат своето бебе,...

ВИДЕО: Ја воодушеви публиката со кореографијата, трудница во 35. недела заигра...

0
Бременоста кај секоја жена влијае поинаку. Некои со месеци лежат во кревет, додека други се хиперактивни. Оваа трудница заблеска на танцовиот подиум...