таг: Брајан

Почина долгогодишниот партнер на Сандра Булок

0
реклама Брајан Рандал, долгогодишниот партнер на актерката Сандра Булок, почина на 57-годишна возраст. ...

Брајан Меј беше прогласен за витез од кралот Чарлс

0
реклама Брајан Меј беше прогласен за витез. На гитаристот на рок групата The...

Уште еден удар: Фатална комбинација апчиња за контрацепција и ковид-19

0
Доктор Брајан Камински, специјалист за коронавирус, вели дека забележал дека жените кои користат контрацепција, а ќе заболат од коронавирус се изложени на поголеми...

Уште една жртва во немирите во Капитол Хил, почина полицаец

0
Полицаецот Брајан Сикник им подлегнал на повредите добиени за време на немирите предизвикани од демонстрантите кои упаднаа во зградата на Капитол...