таг: брашно–

За дел од македонското брашно косовските гранични рампи и натаму ќе...

0
За дел од македонското брашно косовските гранични рампи и натаму ќе останат затворени. Анализите од трета стандардизирана...

Јапонски палачинки

0
СОСТОЈКИ:– 150 г брашно– ½ лажичка прашок за печиво– 2 лажици шеќер во прав– 2 јајца– 1 лажица масло– 180 мл млеко–...

Подгответе си превкусни палачинки со јаболка

0
СОСТОЈКИ: ЗА ПАЛАЧИНКИТЕ: – 1 чаша брашно– 2 лажици шеќер– 2 лажички пециво– 1/2 лажичка сол– 1 чаша...

Слатко задоволство: Брз чоколаден колач

0
СОСТОЈКИ:– 1 ½ чаша шеќер– 12 лажици брашно– 12 лажици какао– 3 јајца– 12 лажици топен путер– ½ лажичка сол– 1 чоколадо...