fbpx

таг: Бразил

Роналдо: Не постојат совршени сценарија

0
Кристијано Роналдо во интервју за „ЕСПН Бразил“ признава дека целта да настапи на уште едно Светско првенство, тоа во Катар на крајот на...

Триесет години затвор за екс претседателот на Бразилскиот олимписки комитет

0
Поранешниот долгогодишен претседател на Олимпискиот комитет на Бразил, Карлос Артур Нузман, е осуден на казна затвор од 30 години и 11 месеци поради...

Болсонаро е првиот претседател кој може да биде обвинет за загрозување...

0
Жаир Болсонаро, претседателот на Бразил, би можел да стане и првиот претседател во светот кој...

Контроверзност во најава: ФИФА отстрани две sвезди од грбот на светскиот...

0
Аргентина, Бразил, Уругвај од Јужна Америка и Англија, Шпанија, Франција и Италија од Европа ја освоија светската титула. Уругвај двапати беше...

ВИДЕО: Бразил во финале на ОИ во Токио

0
Селекцијата на Бразил прва обезбеди пласман во финалето на ОИ во Токио, откако беше подобар изведувач на пеналите од Мексико. На крајот 4:1...

(ВИДЕО) Снежен бран во Бразил, некои жители првпат во животот гледаат...

0
Многумина во Бразил биле пријатно изненадени од снегот што го зафатил јужниот предел од земјата, но земјоделците...

Во Бразил рекорден број на новозаразени од коронавирус во еден ден

0
Во Бразил беше постигнат рекорд со над 115.000 случаи на заразени со коронавирус во еден ден, соопштија здравствените власти. Според Министерството за...

„Императорот“ со порака: Замислете ме мене и Лукаку во нападот, мама...

0
Некогашниот напаѓач на Интер и Бразил, Адриано вели дека Ромелу Лукаку многу го потсетува на него. Тој...

Бразил не дозволи увоз на „Спутник В“

0
Здравствениот регулатор на Бразил, Анвиса одби да го одобри барањето на гувернерите за увоз на руската вакцина Спутник В. Одлуката на петчленото раководство...

Индија го премина Бразил, стана втора земја во светот по бројот...

0
Индија го премина Бразил по бројот на потврдени случаи на коронавирус и сега по САД е втора земја во светот по бројот на...