fbpx

таг: бразилски

Момчиња на возраст од 7 и 9 години преживеале 25 дена...

0
Две бразилски момчиња, на возраст од седум и девет, преживеале 25 дена во прашумите на Амазон, јадејќи овошје и пиејќи дождовна вода, соопштија...

Пеле во стабилна состојба, за Божик ќе биде дома

0
Легендарниот бразилски фудбалер Пеле е во стабилна состојба и до недела ќе може да се врати во својот дом, откако повторно е на...

Девет Бразилци починаа по тестирање на лек за ковид-19

0
Ланец на бразилски болници тестираше непроверен лек на постари пациенти со Ковид-19, без нивно знаење, како дел од обидот на претседателот Жаир Болсонаро...

Kанадскиот ски-центар Вистлер е најголемото жариште на опасниот бразилски сој на...

0
Најголемото жариште на опасниот бразилски сој П1, што однесе десетици илјади животи во Бразил, се наоѓа во канадскиот скијачки центар Вистлер, во Британска...

Ривалдо ја откри судбината на Меси во Барселона

0
Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо нема дилема кога станува збор за престојот на Лео Меси на „Камп Ноу“....

Бразилскиот сој инфицира луѓе со прележан ковид-19

0
Откриениот бразилски сој на ковид-19 може да предизвика реинфекција кај 61отсто од луѓето кои веќе имале коронавирус, покажува новата студија објавена од...

Тениски судија доживеа срцев удар за време на карантинот во Мелбурн

0
Познатиот бразилски судија Карлос Бернардес доживеа срцев удар и е хоспотализиран во болница во Мелбурн.Според медиумите, Бернардес се чувствува добро и најверојатно...

Поранешниот бразилски селектор хоспитализиран поради коронавирус

0
Еден од најпознатите бразилски фудбалски тренери Вандерлеј Луксембурго е хоспитализиран поради коронавирус. Шеесет и осумгодишниот Луксембурго е примен во болницата „Сирио е...