таг: Бразилскиот

Бразил и Франција градат подморници за да го бранат мирот во...

0
Францускиот претседател Емануел Макрон и неговиот домаќин, бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва, во средата го прославија стратешкото партнерство на двете земји...

Лула го смени заменик – шефот на бразилското разузнавање поради истрага...

0
Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва го отпушти заменик-директорот на националната разузнавачка агенција Алесандро Морети и четворица раководители на сектори, по тврдењата...

Силва: Путин и Зеленски не се подготвени да разговараат за мир

0
Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва рече дека неговата земја работи на...

31-годишниот бразилец доби збогатен договор од торинскиот клуб

0
Бразилскиот фудбалер Данило, кој е член на Јувентус од 2019 година, денeс потпиша нов договор со...

Рафиња: Ја сакам само Барселона, никогаш не би играл за Реал

0
Бразилскиот репрезентативец во редовите на Барселона, Рафиња, им изјави на шпанските новинари дека не постои ниту најмала...

Претседателот на Бразил го разреши началникот на Генералштабот на Армијата

0
Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва го разреши  началникот на Генералштабот на армијата Хулио...

Карлос Алберто уверен дека Мурињо ќе биде новиот тренер на Бразил

0
Челниците на бразилскиот фудбал интензивно го бараат наследникот на Тите, а се споменуваат многу имиња. Пеп Гвардиола,...

Њукасл пред Барселона го грабна талентираниот бразилски футбалер

0
Eкипата на Барселона ќе остане без услугите на бразилскиот талент за средниот ред, Андреј Сантос. Според „The...

Рафиња: Подготвивме 10 различни прослави за постигнатите голови

0
Бразилскиот напаѓач Рафиња, кој игра во Ла Лига со тимот на Барселона, покажа дека неговите соиграчи подготвиле...

Каземиро на чекор до Манчестер Јунајтед

0
Бразилскиот играч за врска Каземиро во следните неколку денови треба да стави потпис на договор со премиерлигашот...