таг: Бојко

Борисов сака да формира Влада со Петков

0
Поранешниот бугарски премиер и лидер на партијата ГЕРБ, Бојко Борисов, сака да формира...

Три опции за формирање влада во Бугарија

0
Актуелниот ГЕРБ тешко може да формира стабилен кабинет, дури и Бојко Борисов да не е премиер и едноставно да ги „даде“...

Бугарското Обвинителство „го амнестира“ Бојко, премиерот Петков бесен!

0
Остри реплики на релација Влада-Обвинителство во Бугарија, откако екс-премиерот Бојко Борисов беше пуштен на слобода. Обвинителите не пронашле основи за подигнување...

Борисов: Има теми за кои двете страни мора да направат компромис

0
Поранешниот бугарски премиер и лидер на најголемата парламентарна опозициска партија, Бојко Борисов, за време на...

Борисов: Време е за отстапки за одблокирање на процесот

0
Екс бугарскиот премиер Бојко Борисов му го честиташе изборот на Кирил Петков за премиер на...

Жена со статив го нападна Борисов (ВИДЕО)

0
Утринава лидерот на ГЕРБ, Бојко Бориов пристигна пред Националната полиција да даде изјава, а додека се движеше кон влезот за малку ќе беше...

Партиите на Трифонов и Борисов со изедначени шанси за прво место...

0
Партиите на Слави Трифонов и Бојко Борисов „Има таков народ“ и ГЕРБ-УДФ имаат целосно изедначен рејтинг, покажува последното истражување на јавното мнение, нарачано...

Бојко Борисов итно опeриран

0
Бугарскиот премиерот во оставка Бојко Борисов е снимен како влегува во болницата Пирогов. Луѓе блиски до Борисов изјавија за Труд, дека тој има...

Бојко Борисов поднел оставка до новите бугарски пратеници

0
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска поднесе оставка пред новоизбраното 45-то Национално собрание на раководениот од него Совет...

Бојко Борисов си поднесе оставка

0
Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов поднесе оставка пред новоизбраното 45-то Национално собрание на раководениот од него Совет на министри. Такво соопштение објавија...