fbpx

таг: Борис

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

0
Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради...

Џонсон пред незгоден избор: Руска енергија или поддршка на Украина?

0
Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека наскоро ќе мора да избере помеѓу потпирањето на руските јаглеводороди и поддршката на Украина, пишува...

Џонсон ги повика светските лидери да работат на договор за климата

0
Британскиот премиер Борис Џонсон ги повика светските лидери да им укажат на своите преговарачки тимови...

Борис Џонсон го очекува своето седмо дете

0
Сопругата на британскиот премиер Борис Џонсон, Кери, објави дека е бремена по втор пат. Таа објави на Инстаграм дека двојката го очекува...

Британскиот премиер во нов модел на самоизолација поради контакт со заразен...

0
Британскиот премиер Борис Џонсон и министерот за финансии, Риши Сунак, ќе бидат под ограничен распоред за работа...

Британскиот премиер и министерот за финансии во изолација, но под посебни...

0
Британскиот премиер Борис Џонсон и министерот за финансии Риши Сунак биле во контакт со лице заразено со коронавирус и ќе работат исклучиво од...

Борис Џонсон го осуди расизмот насочен против фудбалските репрезентативци

0
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го осуди расистичкото наведување на тројца англиски репрезентативци кои промашија пенал во...

ФОТО: Објавена прва фотографија од тајната свадба на Борис Џонсон

0
Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс тајно се венчале во Лондон, објавија лондонските медиуми. Медиумите наведуваат дека Џонсон (56)...

Борис Џонсон тајно се ожени

0
Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс тајно се венчале во Лондон, објавија лондонските медиуми. Медиумите наведуваат дека Џонсон (56)...

Борис Џонсон за првпат се огласи по смртта на принцот Филип

0
Британскиот премиер Борис Џонсон денес му оддаде почит на принцот Филип за неговата поддршка за кралицата Елизабета, давајќи и љубов во текот на...