таг: Борисов

Русија останува на Меѓународната вселенска станица до 2028 година

0
Генералниот директор на руската вселенска агенција Роскосмос, Јуриј Борисов, претходно изјави...

Борисов сака да формира Влада со Петков

0
Поранешниот бугарски премиер и лидер на партијата ГЕРБ, Бојко Борисов, сака да формира...

Бојко Борисов „црпнал“ 30 милиони евра од теглата со мед?

0
Властите во Софија велат дека делото против Борисов и другите осомничени е покренато по пријава на бизнисменот Васил Бошков за рекет...

Борисов: Време е за отстапки за одблокирање на процесот

0
Екс бугарскиот премиер Бојко Борисов му го честиташе изборот на Кирил Петков за премиер на...

Бојко Борисов поднел оставка до новите бугарски пратеници

0
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска поднесе оставка пред новоизбраното 45-то Национално собрание на раководениот од него Совет...

Бојко Борисов си поднесе оставка

0
Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов поднесе оставка пред новоизбраното 45-то Национално собрание на раководениот од него Совет на министри. Такво соопштение објавија...

Борисов се откажал од пратеничкиот мандат

0
Досегашниот бугарскиот премиер Бојко Борисов објавил денеска дека поднел изјава до Централната изборна комисија, со...

Борисов: Предложив Трифонов да почне со формирање Влада

0
Бојко Борисов, актуелниот бугарски премиер и на партијата ГЕРБ, која освои најмногу гласови на неделните парламентарни избори...