fbpx

таг: „борби“

Русите нападнаа две фабрики, во едната избувна пожар

0
Неделните борби за Северодоњецк, мал град во покраината Луганск, кој стана фокус на рускиот напредок во источна Украина, уништија делови од...

Украина: „Дајте ни артилерија, ќе си го вратиме Северодоњецк за 2...

0
Војната во Украина продолжува со жестоки борби во регионот на Северодоњецк каде украинските војници тврдат дека напредувале во жестоките улични борби....

Жестоки борби во регионот Донбас во Украина

0
Жестоки борби во регионот на Донбас. Руските трупи окупираа индустриски град и ги интензивираа напорите да го опколат и окупираат градот...

Жестоки борби во челичарницата во Мариупол

0
Тешки борби се водат во урнатата фабрика за челик во Мариупол додека руските сили се...

Продолжуваат борбите меѓу украинските сили и руската армија

0
Жестоки борби се водат во фабриката за челик Азовстал во Мариупол. Претходно руски функционер ги негираше информациите дека руските војници влегле...

Жестоки борби во Доњетск и Луганск

0
Украинските власти тврдат дека жестоки борби се водат во регионите Доњецк и Луганск. 80% од територијата на Луганск е под руска...

Продолжуваат борбите во Мариупол

0
Украинските власти тврдат дека жестоки борби се водат во регионите Доњецк и Луганск. 80% од територијата на Луганск е под руска...

Продолжуваат борбите и руските воздушни напади во Мариупол

0
Жестоките борби и руските воздушни напади продолжуваат во опколениот пристанишен град Мариупол на југоисточниот дел...

Продолжува жестокото гранатирање на Мариупол

0
На 28 ден од руската инвазија на Украина, продолжуваат жестоките борби во центарот на јужниот...

На седмиот ден од руската агресија во Украина жестоки борби во...

0
На седмиот ден од руската агресија против Украина жестоки борби во градовите Харков, Житомир, во предградијата на Киев и други области...