таг: борбата

Чаир 2030 направи чекор напред во борбата за опстанок

0
Екипата на Чаир 2030 направи чекор напред во борбата за опстанок. Во малото скопско дерби...

Фјури и Џошуа можат да се борат ова лето во Лондон?

0
Ривал на Тајсон Фјури во борбата за круната во супертешка категорија, во верзијата ВБЦ, ова...

Бразил победник во “Катар 2022”, финале со Португалија

0
Светското првенство во Катар дојде до четвртфиналето. Борбата за место меѓу најдобрите четири селекции во светот ќе започне во петок. Бразил и натаму...

ОН предупредуваат дека земјата се соочува со „тројна планетарна криза“

0
„Инвестирај во нашата планета“, со акцент на борбата против климатските промени и ублажувањето на последиците...

Домашен напиток против настинка, вистинска витаминска бомба

0
Во борбата против вируси, настинки и грип кога ќе ги помешате лимонот, медот, лукот и ѓумбирот добивате напиток кој многу може да ви...

Надал: Австралија Опен ќе биде одличен гренслем и без Ѓоковиќ

0
Додека е во тек борбата на Ѓоковиќ да остане во Австралија и да настапи на Австралија Опен во јавноста најголемо внимание со своите...

Семејството Ѓоковиќ со соопштение по повод случајот со Новак, се приклучуваат...

0
Семејството на Новак Ѓоковиќ се вклучи во борбата за негово ослободување! По прес-конференцијата што ја слушна целиот свет, на која беа изнесени шокантни...

Јапонците прават вакцина против Ковид-19 која ќе трае цел живот

0
Светот е пред третата година во борбата против коронавирусот, но добрите вести доаѓаат од Токио, Јапонија. Имено, тамошните научници забрзано работат на револуционерна...

Овој сок од зелка им помага на дијабетичарите

0
Во борбата против дијабетес се препорачува зелка, а експертите тврдат дека уште поефикасен е сокот од овој зеленчук. Во таков облик, се...

Совети за луѓето кои имаат проблем со акни и мозолчиња

0
Првиот чекор во борбата против мозолчињата на грбот е редовното туширање, по можност два пати дневно – наутро и навечер. Тоа е...