таг: бонбони

Вистинско уживање: Чоко мафини со карамели (РЕЦЕПТ)

0
Потребни состојки: 10 меки карамел бонбони (60гр)130гр мелено чоколадо150гр шеќермалку солкесичка ванилин шеќер6 лажици масло2 лажици јогурт2 јајца2 лажици рум200гр брашно2...