таг: бомби

Зеленски: Украина развива оружје за да се спротивстави на руските авиони

0
Украина се потпира на комбинирана заштита од руските воздушни бомби и развива сопствено оружје за да се спротивстави на руските авиони, изјави Украинскиот...

Ескалација на насилството меѓу криминалните банди, во Стокхолм подметнати бомби

0
Експлозии од подметнати бомби во Стокхолм се слушаат веќе четири ноќи по ред, откако по три месеци релативно затишје, повторно ескалираше насилството меѓу...

Германија со предупредување до своите граѓани кога патуваат во Македонија

0
Лажните дојави за бомби кај нас, кои траат со месеци, се повод европските земји да апелираат до граѓаните да внимаваат при...

Во Белград дојави за поставени над 50 бомби на 12 локации

0
Белградската полиција соопшти дека добила дојави за поставени бомби на повеќе локации во градот, додека медиумите пишуваат дека 50 бомби...

Ружиќ: Дојавите за бомби во сите 23 средни училишта во Белград...

0
По дојавите за поставени бомби во 23 средни училишта и гимназии во Белград, припадниците на Министерството за внатрешни работи интервенирале, извршиле...

(ВИДЕО) Жестоки судири на протестите во Брисел: камења и димни бомби...

0
Полицијата употреби водени топови и солзавец, а демонстрантите фрлаа камења и димни бомби за време на синоќешните протести против анти-ковид мерките...