таг: бомбардираа

Најмалку две лица загинаа при руско бомбардирање на Купијанск

0
Руски воени авиони го бомбардираа Купијанск во областа Харкив, при што загинаа двајца жители, меѓу кои и еден свештеник, додека една жена беше...

Вкупниот број на загинати во Газа надмина 17.000

0
Израелски воени авиони бомбардираа делови од Појасот Газа, вклучително и неколку места на југ, каде што израелската армија им нареди на...

И Луганск полека паѓа, Русите бомбардираа 40 украински градови

0
Руските сили бомбардираа десетици градови во регионот Донбас и се приближуваат до два клучни града во тој регион – Северодоњецк и...

Русија бомбардира џамија во Украина во која ималo повеќе од 80...

0
Руските сили бомбардираа џамија во јужниот украински град Мариупол, каде што се засолниле повеќе од...

Палестинците пуштаат запаливи балони, Израелците одговорија со бомбардирање

0
Израелски воени авиони бомбардираа локации на Хамас во Појасот Газа како одговор на запаливите балони кои биле пуштени од палестинската територија, соопшти израелската...