таг: болни

Од денеска 16 пациенти болни од цистична фиброза примаат „трикафта“, од...

0
Од денеска вкупно 16 пациенти болни од цистична фиброза го примаат лекот „трикафта“, а од петок се очекува уште двајца да се вклучат...

Како да ја исчистите својата аура додека врне: Искористете ги врнежливите...

0
Дали сте често болни, раздразливи или лесно нервозни? Ако сте уморни, немате енергија и не спиете доволно и покрај тоа што спиете доволно,...

Зголемен број колабирања поради високите температури

0
И болни и здрави на удар од пеколните горештини. Десетина колапси дневно евидентираат во скопската брза помош овој топол период. Утринава се онесвестила...

Несоодветен кадар и давање иста терапија причини за големата смртност од...

0
Причините поради која многу болни од ковид умираат на механичка вентилација во македонските болници се повеќеслојни, а смртноста зависи и од едукација на...

Д-р Зеќири: Во Козле на кислородна поддршка се двомесечни близнаци болни...

0
Близнаци од два месеца болни од ковид-19 се на кислородна поддршка во Институтот за белодробни заболувања кај деца Козле во Скопје, изјави за...