таг: боледување

Почина композиторот Кире Костов

0
реклама По подолго боледување, на 73-годишна возраст во Скопје почина композиторот и диригент Кире Костов....

Почина доктор Иван Рамбабов

0
По кратко и тешко боледување, на 77-годишна возраст, денеска почина доктор Иван Рамбабов, специјалист ортопед, основач на Ортопедскиот оддел во Клиничката болница во...

Почина поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф

0
Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф денеска почина по долго боледување во болница во Дубаи, во самонаметнат егзил што траеше со години....

Прва во Европа – Шпанија планира да воведе тридневно боледување за...

0
Шпанија планира да воведе боледување за жените кои страдаат од силни менструални болки, јавува ...

Почина македонската актерка Сабина Ајрула Тозија

0
По долго и тешко боледување, почина македонската актерка Сабина Ајрула Тозија на 75-годишна возраст. Се работи за актерка со маркантен лик на...