таг: боксер

Фури: Чисора има глава како карпа, тој е „бионски човек“

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури на 3 декември на стадионот на Тотенхем во Лондон ќе ја брани титулата...

Red Hot Chili Peppers искажаа поддршка на Украина

0
Боксер стана украински борец Владимир Кличко му се заблагодари на американскиот рок бенд Red Hot Chili Peppers за нивната поддршка за украинските бегалци....

Саул Канело успеа да ги обедини титулите во средна категорија

0
Мексиканскиот боксер, Саул Канело успеа да ги обедини титулите во средна категорија, откако во борбата...

Етеми поразен во второто коло на СП во бокс во Белград

0
Македонскиот боксер, Арсим Етеми, член на БК Алексо Огненовски од Охрид, како дел репрезентацијата на Македонија на Светското првенство во Белград, достојно ги бранеше националните бои...

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури ноќеска во Лас Вегас го победи Американецот Деонтеј Вајлдер со нокаут. Борбата за титулата во тешка категорија верзија...

ВИДЕО: Мејведер претстави прекрасна колекција на автомобили – „Не знам која...

0
Познатиот американски боксер Флојд Мејведер се пофали со неверојатна колекција автомобили. Мејведер е еден од најбогатите спортисти во светот, со оглед...

ФОТО: Нестварни фотографии од плажа, девојката на славниот боксер направи „хаос“

0
Славниот боксер Флојд Мејведер (44) неодамна започна врска со 15 годино помладата стриперка Ана Монро. Наводно еден...

Моќниот Канело Алварез го совлада Смит и покажа зашто е најдобар...

0
Мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез ги обедини титулите светски шампион во супер-средна категорија во ВБА и ВБЦ верзиите откако оствари убедлив триумф...