fbpx

таг: „Боко

Нов напад на „Боко Харам“ во Нигерија: Убиени најмалку седум лица

0
Милитантите од исламистичката група „Боко Харам“ упаднаа во селото Пами, ја запалија црквата, го киднапираа свештеникот и убија најмалку седум луѓе,...